Két főiskolás óriási iPhone csalást vitt végbe: hamisítványokat garanciában cseréltettek az Apple-lel.
A múlt héten kezdődött meg a tárgyalása az FBI által letartóztatott két oregoni diáknak, akik közel 1 millió amerikai dollár értékben cseréltettek ki garanciában hamis iPhone-t az Apple-lel, valódiakra…
Quan Jiang és Yangyang Zhou, kínai állampolgárok Oregonban mérnöknek tanultak, amikor megszületett a „nagy” ötlet, hogy Hongkongból beszerzett, nagyjából 30 dollár értékű, hamis iPhone-okat kellene becseréltetni 600 dollár értékű, eredeti készülékekre nem máshol, mint az Apple-nél.
Az ügy, amilyen meredeken hangzik, az egyébként tanuló vízummal Amerikában tartózkodó párosnak nagyjából ennyire egyszerűen sikerült is kivitelezni. A feladatmegosztás szerint, Jiang szorgosan intézte a kérelmeket az Apple felé, mintegy 3 069 darabot adott be, Zhou pedig rendelgette Hongkongból a készülékeket.
Az Apple szerint, a két leleményes diáknak több mint 1 493 hamis iPhone-t sikerült ilyen módon becseréltetni, mintegy 895 000 dollár értékben. Ismerve a procedúrát itt már felmerült a kérdés hogyan. A jelentés szerint a hamisítványok bekapcsolhatatlanok voltak, így az Apple-nél nem tűnt fel azonnal a stikli.
A kaliforniai cég óriás szerint Jiang személyesen, és beküldött telefonokkal is próbálkozott. Visszaküldött készülékeknél a csere úgy zajlik, hogy beérkezés után megvizsgálják a készüléket, majd megállapítják, hogy jogos-e a kárigény. Mivel Jiang ismerősöket és barátokat fizetett le, hogy segítsenek neki Corvallisból, Eugene-ből, Portlandből, Springfieldből és Washingtonból is, így a címek alapján nem tűnhetett fel egyből a tech óriásnak a csalás.
Egy idő után mégis, egyszerre többfelől is zárult a hurok. Egyrészt a vámon is megfogtak csomagokat, amiben gyanús készülékeket találtak, másrészt állítólag az almás vállalatnál is feltűnt, hogy valami nagyon nem stimmel a kínai diák kárigényeivel.
Jiang szerint az Apple egyszer sem lépett vele kapcsolatban, hogy feltűnt volna nekik a csalás, persze ettől függetlenül csak kibukott az ügy.
Nos, nem lepődünk meg. Az iSzerelésnél már mi is láttunk olyan hamisítványt, ami szó szerint megszólalásig hasonlított… De csak megszólalásig.
A hír forrása: Oregon Live (oregonlive.com), A fenti kép illusztráció. Forrás: Apple