Az Apple Pencil Pro a vállalat első komolyabb fejlesztése a stylus palettáján, a 2018-as Apple Pencil 2 óta. Temérdek új funkció érkezett a ceruzához, annak ellenére, hogy kívülről (a feliratot leszámítva) semmit nem változott. Ebben a cikkben most kitérünk minden fontos változtatásra, amit az Apple eszközölt, és elmondjuk Nektek, hogy ezek mire is jók pontosan.
Szorítás
A nyomásérzékenység lehetővé teszi az Apple Pencil Pro számára, hogy észlelje, amennyiben nyomást helyeznek az oldalára. Ilyenkor előjön egy paletta, ahol ecsetet cserélhetünk, vonalvastagságot állíthatunk, vagy akár színt is.
Ezen felül az egyes alkalmazás fejlesztőknek megvan a lehetőségük, hogy saját funkciókat adjanak hozzá ehhez a gesztushoz.
Hordó Forgatás
A „hordó forgatás” kifejezés annyit jelent, hogy az Apple Pencil azt is érzékeli, hogy maga a ceruza, milyen szögben fordul el a saját tengelye körül. Ezt a beépített giroszkóp teszi lehetővé, aminek segítségével állíthatjuk az egyes ecsetek vastagságát, anélkül, hogy elő kéne hívni egy új menüt.
Emellett pedig a formázott ecset hegyeknél sokkal pontosabb irányítást tesz lehetővé, akárcsak egy való életben lévő ecset esetében, rajzolás vagy vázlat készítés közben.
Haptikus Visszajelzés
Egy beépített haptikus motornak köszönhetően pedig rezgés formájában is kaphatunk visszajelzést az egyes funkciók használata közben. Ezek a funkciók például a szorítás, dupla koppintás, illetve okos alakzatok létrehozásakor is kapunk egy ilyen enyhe rezgés formájú jelet.
Lokátor
Minél kisebb egy eszköz, annál könnyebb elhagyni, ez nem is kérdés. És igen, technikailag van kisebb Apple termék mint az Apple Pencil, viszont ez a hosszúkás hengeres forma nagyon könnyen be tud szorulni a kanapé párnái köze, beesni egy autó ülés alá, és hadd ne soroljam tovább.
Éppen ezért remek hír, hogy az új Apple Pencil Pro már Lokátor támogatást is kapott, így bármikor könnyen megkereshetjük, elhagyott Almás ceruzánkat.
Párosítás és Töltés
Az Apple Pencil Pro mágnesesen tapad az iPad Air és iPad Pro oldalára, ezzel együtt pedig kapcsolódik, és tölt is egyben.
Korábbi Funkciók
A jelenleg is meglévő Apple Pencil funkciók, akárcsak a lebegtetés, és a dupla koppintás természetesen itt is támogatottak. A lebegtetés lehetővé teszi, hogyha a ceruzánkat a képernyő fölé tesszük, akkor még az előtt lássuk, hogy hova fog érkezni a hegye, mielőtt hozzáérne. A dupla koppintás pedig egy egyszerű módszer arra, hogy könnyen váltsunk az eszközök között, mint például a ceruza és a radír.
Emellett természetesen az alacsony késleltetés, döntés érzékelés, és nyomás érzékenység is szintén elérhetőek a Pro modellen.
Támogatottság
A végére tartogattuk a fekete levest, ugyanis az Apple Pencil Pro csupán kettő iPad modellel kompatibilis, vagyis néggyel, ha a méreteket is külön számoljuk. Ezek a modellek pedig a 11, illetve 13 hüvelykes M2-es iPad Air, valamint a 11, illetve 13 hüvelykes M4-es iPad Pro.
Így, ha régebbi iPad-ről váltanánk, akkor nem lesz kompatibilis a korábbi Pencil, és az új Pro ceruza sem jó régebbi iPad modellekkel, legyen az Air, vagy Pro.
Forrás – MacRumors