Fej, fej mellett teszttel vizsgálták, hogy az iOS 10.3.3, az iOS 11.4.1, az iOS 12.2 vagy az iOS 12.3 Béta 1 verziónál bírnak többet a régebbi készülékek.
Már többször felmerült a gyanú, hogy a régebbi iPhone modellek üzemideje rosszabb az újabb iOS verziókkal, vagyis, hogy az Apple így sarkallja újabb készülékek vásárlásra felhasználóit… Ugyanakkor ezt a dolgot nyakon csípni azért korán sem egyszerű, hiszen a készülék üzemideje igen sokban függ a felhasználói szokásoktól.
Az iAppleBytes YouTube csatornán ezért kipróbálták, hogy iPhone 6S készülékek milyen üzemidőt mutatnak egy összehasonlító tesztnél.
Persze az, ha csak fogtak volna random 4 darab iPhone 6S készüléket, nem mutatna igazából semmit, hiszen az eltérő számú töltési ciklussal rendelkező telefonok nem bizonyítanának semmit. Éppen ezért mind a 4 tesztkészülékben a teszt előtt közvetlenül akkumulátorcsere történt, hogy így egyenlő állapotú akkuk kerüljenek az eszközökbe.
Mind a négy készülékre eltérő iOS verzió került. A versenyzők a startvonalnál a következők: az iOS 10.3.3, az iOS 11.4.1, az iOS 12.2 és az iOS 12.3 Béta 1.
Az elvégzett két tesztet 25%-os fényerő mellett, automatikus fényerőt kikapcsolva végezték.
Az első körben egy standard Geekbench tesztet futtatattak le a készülékeken, a másodikban pedig egy 15 órás YouTube tesztet, ahol a felület azt vizsgálja, hogy egy masszív YouTube videó nézegetést meddig bír a készülék.
A Geekbench eredményei itt láthatók:
A YouTube teszt eredményei a következők:
Az iOS 12.3 Béta 1 bírta a legrövidebb ideig, éppen csak egy hajszállal tovább 10 óránál, igaz, ezen semmi csodálkozni való sincs egy béta esetében, ahol a fejlesztők a korai verzióknál először még nem fektetnek túl sok energiát az energiaellátás optimalizálására.
A iOS 12.2 és az iOS 11.4.1 szinte fej, fej mellett végzett valamivel több mint 10 és fél órával, igaz az újabb verzió 7 perccel azért beelőzte a korábbit. Az abszolút nyertes viszont az iOS 10.3.3 volt 11 óra 41 perccel, ami több mint egy órával beelőzte a többieket.
Videón is megtekinthetitek a tesztet:
Az eredmény valóban a fenti felvetést támasztja alá, hogy a korábbi 2016-os iOS verzió jelentősen jobban teljesített, mint a többi. Ez alapján pedig akár jogos is, hogy sokan a mai napig nem frissítették régebbi készülékeiket emiatt. Viszont az sem elhanyagolható szempont, hogy így akár új funkciókat szalaszthatnak el a jobb üzemidő érdekében, sőt ami még ennél is fontosabb, a biztonsági szempont. Hiszen az iOS fejlesztések fontos része a biztonsági rések lezárása is.
Noha ezt a faktort ennél a tesztnél kizárták, de az is tény, hogy az akkumulátor üzemideje a készülékhasználattal, és a töltési ciklusok számának csökkenésével, idővel így is egyre rövidül.
Az iSzerelésnél mindig várunk akkumulátorcserére, látványszervizünkben akár közvetlenül a szemetek láttára, illetve, ha szoftveres problémáitok adódnak, abban is állunk rendelkezésetekre a hét hat napján hétfőtől szombatig.