iPhone 8 és iPhone 8 Plus
Ez a két készülék leginkább külsejében, vagy írjuk úgy, anyagában (?) más a korábbiakhoz képest. Az Apple, ahogyan az a pletykák alapján már várható volt, visszatért az iPhone 4 hagyományaihoz és üveg hátlappal látta el az iPhone-t. Bár állítólag ez a bevonat szuper erős és ellenálló. Így talán nem kell azon aggódni, hogy úgy pókhálósodik majd, mint régebben a négy egy nagy esés után.
A készülékek háromféle színben kerülnek majd forgalomba: ezüst, arany és asztroszürke.
Kijelző
Szintén, ahogy arra számítani lehetett, a kijelzők mérete és technológiája sem sokat (vagy egyáltalán nem) változott.
Az iPhone 8-nak 4,7 colos, 4,7 hüvelykes képátlójú, széles formátumú Multi-Touch LCD-kijelzője továbbra is, IPS technológiájú Retina HD-kijelző. A felbontás 1334 x 750 képpontos, a képpontsűrűség pedig 326 ppi maradt. A 1400:1 kontrasztarány sem változott.
Az iPhone 8 Plus 5,5 hüvelykes képátlójú, szintén széles formátumú Multi-Touch LCD-kijelző IPS technológival. Maradt az 1920 x 1080 képpontos felbontás és a 401 ppi képpontsűrűség, a 1300:1 kontrasztaránnyal együtt. Pontosan úgy, ahogy az iPhone 7 Plusnál volt.
Viszont mindkét készülék kijelzőjét kicsit tovább csavarták a True Tone technológiával. A True Tone Almáéknál azt jelenti, hogy a kijelző a fehéregyensúlyt a környezet fényviszonyaihoz igazítja, vagyis minden fényviszonynál egyformán jól látható.
Az új A11 Bionic chip
Az Apple szerint ez az „eddigi legerősebb és leg¬intel¬ligen¬sebb okos¬telefonchip”. Ez abban az értelemben igaz is, hogy ez a legújabb fejlesztésű chipjük, ami egyértelműen az A10-nél gyorsabb lesz. Az új chip hat magból és 4,3 milliárd tranzisztorból áll. Apple azt ígéri, hogy az A11 négy energiatakarékos magja akár 70% kal, a nagy számításigényű feladatokat kiszolgáló két magja pedig akár 25% kal gyorsabb működésre képes a korábbi A10 Fusion chiphez képest. Amikor kell akkor természetesen a processzor akár mind a hat mag erejét képes egyesíteni.
Emellett energiatakarékos működést a második generációs teljesítményszabályzó biztosítja. A feladatokat a nagy teljesítményű magok és az energiatakarékos magok között elosztva az A11 Bionic chip intelligensen szabályozza. A leggyakrabban végzett műveletek – mint az üzenetírás és a netezés –gyorsabbak, és kevesebb energiát igényelnek.
Mivel az Apple nagyon ráugrott a kiterjesztett valóságra, az A11 Bionic chip igazán alkalmas, részben kifejezetten ezekre optimalizálták.
A kamerák
Mindkét készüléknél a hátlapi kamera szenzora maradt a 12 MP-es és a felállás is a régi. Az iPhone 8-ban sima, a Plusban duál kamera van, de…
Az iPhone 8-ban ugyanaz a nagylátószögű kamera található meg, mint ami az iPhone 8 Plusban – ƒ/1,8-as fényrekesszel, hattagú objektívvel és a korábbinál nagyobb és gyorsabb 12 megapixeles érzékelővel, valamint optikai képstabilizálással.
Míg az iPhone 8 Plus dupla kamerája egy ƒ/1,8-as fényrekeszű, hattagú objektívvel és a korábbinál nagyobb és gyorsabb 12 megapixeles érzékelővel szerelték fel. Immár optikai képstabilizálásra is képes nagylátószögű kamerából, valamint egy erős teleobjektívvel rendelkező, ƒ/2,8-as fényrekeszű kamerából is áll. A két kamera együttesen teszi lehetővé az optikai zoomolást és a Portré mód használatát.
Mindkét modell képes 4K-s, akár 60 fps képkockasebességű videó rögzítésére.
Az előlapi kamera mindkét modellnél 7 MP-es. Az iPhone 8 Plus esetében a Portré mód mellé becsatlakozott a bétaverziójú Portrémegvilágítás is.
Víz- és porállóság
Nagyon úgy fest, hogy a porálló és vízlepergető tulajdonsága a készüléknek a korábbiakhoz hasonlóan IP67-es minősítésű. Az Apple külön felhívja a figyelmet arra, amit sajnos az iPhone 7-nél már nagyon sokan testközelből tapasztaltak és a szervizben nálunk rengeteg vízkáros hetes fordul meg. „A porállóság, a cseppállóság és a vízlepergetés nem állandó jellemzők. A készülék ellenálló képessége a természetes elhasználódás eredményeként csökkenhet.” Mivel a jótállás a folyadékok okozta károkra nem érvényes, már előre szólunk, hogy úszni senki se vigye a telefonját magával vízbe.
Egyéb jellemzők
Úgy fest a Touch ID és a 3D Touch is is maradt a régiekhez híven. Sajnos az üzemidő is maradt az iPhone 7-hez hasonló, viszont még egy újdonság, hogy a készülékek immár vezeték nélküli töltésre is alkalmasak. 2018-ban pedig érkezik az AirPower töltőpad, amin nem csak az iPhone-t, de az Apple Watchot vagy az AirPods fülhallgatót is lehet majd tölteni (vezetékek nélkül persze).
A telefonok méretei:
iPhone 8: 138,4 × 67,3 × 7,3 mm, tömeg: 148 gramm
iPhone 8 Plus: 158,4 × 78,1 × 7,5 mm tömeg: 202 gramm
Árak
Az iPhone 8: 64 GB-os 264 990 Ft, a 256 GB-os 321 990 Ft.
Az iPhone 8 Plus 64 GB-os 303 990 Ft, a 256 GB-os 360 990 Ft
Az Apple azt írja, hogy a készülékek Magyarországon szeptember 29-től kaphatók.
Az iPhone X
Igazi technológiai újdonságokat az iPhone X készülék hozott. Mivel az egész telefon egymerő kijelző, így külsőleg és természetesen belsőleg is csupa új dolgot tartalmaz.
Kijelző és a Home gomb hűlt helye
Végre megérkezett a sokak által régóta várt és remélt OLED Super Retina kijelző. A legszembetűnőbb a káva nélküli kivitelen kívül, hogy nincs Home gomb. Elvileg egy lentről felfelé húzással lehet majd az alkalmazásokból a főképernyőre jutni.
Az 5,8 hüvelykes, Super Retina (2436 × 1125 képpont, 458képpont/hüvelyk) HD-kijelző HDR és True Tone technológiával. A Super Retina HD kijelzőbe épített OLED panel nem egy átlagos OLED kijelző. Innovatív hajtogatási és áramkörrétegezési technológiával készült. Az OLED-panel a sarkok utolsó milliméteréig követi a készülék íveit. Ezután az élsimítás gondoskodik az egyes képpontok sima, torzításmentes megjelenéséről. A kijelző 1 000 000:1 kontrasztarányú, nagy felbontású és fényerejű, széles színtartományt támogat, és kiemelkedő színhelyességű.
Megjelenés
Az előlap és a hátlap is teljes egészében a kiemelkedően ellenálló üvegből készült. A készülék rozsdamentes rozsadmentesacél oldalszegélye körülfut az egész készüléken. Az új iPhone-t különleges zsírtaszító bevonattal látták el, így a foltokat és ujjlenyomatokat könnyedén le lehet majd törölni róla.
Face ID
Az egyik legnagyobb újítás a telefonban az ujjlenyomat-szenzort, a Touch ID-t felváltó Face ID technológia. Az arcfelismerési rendszer alapját a TrueDepth kamera által rögzített adatok jelentik. Az elől elhelyezett különféle érzékelők leolvassák le az arc egyedi formajegyeit, majd az adatokat össze¬vetik az A11 Bionic chip Secure Enclave-je által titkosított, rögzített információkkal. Amikor a rendszer egyezést talál, feloldja az iPhone X-et.
Maga az új TrueDepth kamerarendszer számos elemből áll össze. Ezek valós idejű együttműködése az arcról készített pontos domborzati térképpel együtt ismeri fel a felhasználót. A pontprojektor segítségével a kamera több mint 30 000 pontot vetít ki, hogy egyedi térképet alkosson az arról. Az infravörös kamera leolvassa a pontmintázatot, infravörös képet készít, majd a begyűjtött adatokat továbbítja az A11 Bionic chipre, a Secure Enclave letitkosítja és levédi. Az infravörös fényvető abban segít, hogy az arc még sötétben is azonosítható legyen.
Mielőtt bárki is megijedne, ezt a metódust nem lehet fényképpel átverni, mivel a Face ID csak akkor old fel, ha a felhasználó valóban ránéz a kijelzőre. Az azonosítót a telefon tárolja, nem kerül fel az iCloudba. A másik kérdés az, hogy a változásokat vajon mennyire követi. Almáék szerint szemüveg, sapka, de akár a szakáll sem akadály.
A kamerák
A hátlapi, vertikális dupla kamera egy nagylátószögű és egy teleobjektíves szenzorból áll. A nagylátószögű kamera ƒ/1,8-as, hattagú objektív, optikai képstabilizálással és egy 12 megapixeles szenzor. A teleobjektív hét mágnest alkalmazó megoldásával egy második optikai képstabilizátort is kínál az erőteljes, ƒ/2,4-es teleobjektív részeként. A két kamera együtt teszi lehetővé az optikai zoomot.
A 7 megapixeles előlapi kamera alkalmas Portré módú szelfi és a Portrémegvilágítás a szelfi készítésére. Míg az Portrémód már ismert az 7 Plus repertoárjából, az új Portré¬meg¬világítás funkció algoritmusokkal kiszámítja, hogy milyenek lennének az arcvonások a különböző fényviszonyok között, majd ezekre alapozva létrehoz egy fényhatást.
Animojik
Köszönhetően a Face ID-nél használt TrueDepth kamerának, ezzel több mint 50 apró izommozdulat elemzésével tükrözi arckifejezéseket a 12 választható animojira, vagyis animált emojira. A csajok és a tinik nagyon fognak örülni annak, hogy ezeket is küldözgethetik majd iMessage-ben.
Egyéb tulajdonságok
Az iPhone X hasonlóan porálló és vízlepergető az iPhone 8-hoz. Valamint szintén alkalmas vezeték nélküli töltésre. Valamint az üzemidő mintegy két órával jobb az iPhone 8 és 8 Plushoz képest.
Az iPhone X méretei: 143,6 mm × 70,9 mm × 7,7 mm, tömeg: 174 gramm
Ár
A 64 GB-os változat ára 379 990 Ft, míg a 256 GB-os 436 990 Ft lesz.