Váltani iPhone 11 készülékről, vagy nem váltani…
Ez lesz az elkövetkező hetekben a nagy kérdés: érdemes-e váltani az új iPhone 12 eszközre, melyik telefonról érdemes váltani, érdemes-e váltani iPhone 11 eszközről, vagy sem? Egy csere nagy lépés, és ugyan bizonyos készülékeknél indokolt, bizonyos telefonoknál viszont általában annyira nem.
Az iPhone-nál elég jellemző, hogy azonos kategóriában, és pontos modellen belül, évente nem feltétlenül indokolt a csere, hacsak valaki nem csinál ebből presztízskérdést. Utóbbi sem elvetendő indok, aki megteheti, hát tegye. Ám nézzük meg abból a szempontból, hogy tulajdonképpen miben is jobb, vagy nem az új modell az előzőhöz képest. iPhone 11 vs. iPhone 12. Ez a mai menü.
Általában azt szoktuk mondani, hogy jobb, de nem sokkal. A kamera picit jobb, picit gyorsabb stb. Idén viszont ez nincs egészen így. Az iPhone modelleknél nem csak a külső változott most a korábbiakhoz sokat, de bizony a kijelzőnél is odapakoltak.
Amellett, hogy a dizájn visszatért az iPhone 4 hagyományaihoz a szexi alukerettel, ez főleg csak oldalról lesz majd érzékelhető, a korábbi LCD-t immár OLED váltja. Ezt az utóbbit pedig nyugodtan nevezhetjük nagy lépésnek.
Egészen pontosan Super Retina XDR kijelző került a korábbi True Tone Liquid Retina HD LCD display helyére. Ez felbontásban is nagy váltás, az iPhone 11-nek az 1792 x 828 (326 pixelsűrűsséggel) felbontását nyugdíjazta az iPhone 12 2532 x 1170 (460 ppi) felbontással. Talán egyesek számára nem elhanyagolható az az apró esztétikai változás sem, hogy ezzel együtt csökkent a kijelzőkeret nagysága.
A készülék teljes mérete 150,9 x 75,7 x 8,3 mm-ről 146,7 x 71,5 x 7,4 mm-re redukálódott, a tömege pedig 194 g helyett 164 g lett.
Ami a vízállóságot illeti, ugyan maradt az IP68 besorolás, csak a 2 m-es mélységben 30 perces besorolás immár 6 m-es mélységben 30 percre nőtt. Valamint a készülék úgynevezett Ceramic Shield erősítést is kapott, ami állítólag jóval ellenállóbbá teszi az ütésekkel, és főleg a leejtéssel szemben.
A 7 nanométeres A13 Bionic chipet pedig az új 5 nanométeres technológiával készült A14 Bionic cserélte, amiről az Apple nagyképűen azt állítja, 50%-kal nagyobb CPU gyorsaságot ígér a piac többi szereplőjéhez képest is. Biztosan gyorsabb a korábbi modellnél, és van egyéb versenytárs is, amit szintén leköröz, de ez azért elég nagy különbségnek hangzik. Persze a benchmark tesztekre úgyis számíthatunk majd a teljesítménnyel kapcsolatban. Majd ezek eredményeiről is beszámolunk a későbbiekben.
A kamera alapvetően nem nagyságrendekkel lett jobb, de jobb lett. Már csak, ha azt nézzük, hogy Dolby Vision HDR videókat lehet rögzíteni vele, illetve landolt egy új funkció, a Smart HDR 3 is kiegyensúlyozni a képek részleteit. Illetve sokkal jobb éjszakai képminőséget ígérnek.
Természetesen a készülék immár 5G képes is, és az iPhone 11 – ahogy a korábbi modellek egyik sem – ezt sem tudta.
Kiemelhető újdonság a MagSafe csatlakozás a készülék hátulján, ami nem csak a vezeték nélküli töltőt irányítja a megfelelő helyre, de akár kiegészítők csatlakoztatására is lehet használni.
Összegzésünk tehát, hogy bár az iPhone 11 is egy remek készülék, csupa remek fícsörrel, de most váltani iPhone 11-ről iPhone 12-re sokkal indokoltabb lehet, mint mondjuk tavaly iPhone XR-ről iPhone 11-re… (Legalábbis a papírforma szerint, a tesztek még azért érdekesek lesznek.)
Ó, és még egy dolog: Azoknak, akiknek a 6,1 hüvelykes méret nagyon nem áll kézre, a felsorolt funkciók mindegyikével adott az iPhone 12 mini is 5,4 hüvelykes változat. Merthogy a sima 12 és a 12 mini úgy fest, ugyanazt tudja, csak más a méretük.
Akárhogy is, ha gond van a telefonotokkal, az iSzerelésben várjuk: iPhone kijelzőcsere, iPhone akkucsere, vagy bármilyen nem garanciális hiba esetén örömmel állunk rendelkezésetekre. Persze nem csak iPhone-t javítunk… Pontosabb részletekért keressetek minket, vagy gyertek.
iSzerelés – Garancián túli Apple készülék szerviz | Új és használt Apple készülékek | Apple gyári és utángyártott kiegészítők
Cím: 1193 Budapest, Üllői út 264. | Nyitva: hétköznap 10-18, szombaton 9-13 óráig