Bezárni, vagy nem zárni, az az iSzerelés üzletében az állandó kérdés!
Az iSzerelés üzletében kollégáink újra és újra megkapják a kérdést: be kell-e zárogatni az appokat, akkor gyorsabb-e a telefon, jót tesz-e, be lehet-e zárni az alkalmazásokat?
Persze, akad, aki magasról tesz az egész dilemmára, és nem is foglalkozik ezzel, de akad, aki lelkesen zárogatja az alkalmazásokat, amit épp csak használt. Az első, aki jól cselekszik!
Igen régi kérdés és vita ez az egész. Az Apple rendszerei úgy készültek, hogy hacsak nincs gond egy alkalmazással, erre a műveletre nincs szükség. Az appok bezárogatása tulajdonképpen egy kényszerített leállítás, amire a használatot követően nincs szükség. Akkor van rá szükség, ha az applikáció hibásan működik, bugos. Olyankor jogos a kényszerített leállítás, és az újra indítás.
(iSzerelés-tipp 2: Amikor egy sima app újraindítás nem oldja meg a problémát, akkor érdemes a telefonkészüléket is újraindítani. Amennyiben az sem oldja meg a hibát, akkor ajánlatos a rendszerfrissítés, ha ilyen rendelkezésre áll, illetve hogyha a hiba kitartóan fennáll, akkor akár újratelepítésre is sor kerülhet. Ám a legtöbb esetben az iPhone, iPad stb. újraindítása már megoldást kínál a legtöbb gondra.)
Az appok bezárása feltehetően a PC használatból ered és a megszokáshoz, hogy ott elkerülendő a rendszer túlterhelését, a nem használt programokat bezártuk/bezárjuk. Az Apple rendszereit azonban máshogyan tervezték.
Mi a jó megoldás az iSzerelés szerint?
Az iOS-t – és az Apple operációs rendszereit általában – úgy tervezték, hogy alapvetően biztosítsa és fenntartsa az energiaegyensúlyt üzemeltetés közben. Amikor egy alkalmazás használatát befejezzük, egy másikat nyitunk, vagy csak simán kilépünk (nem leállítjuk), akkor azt a rendszer bizonyos ideig még a háttérben tovább futtatja azért, ha mégis visszatérnénk hozzá. Így viszont energiát spórol, mert a háttérben egyfajta „szunnyadó” állapotban tartani egy már futó appot, és azt feléleszteni kevesebb ráfordított energiát igényel és sokkal hatékonyabb, mint teljesen újraindítani azt.
A kényszerített leállítás a rendszernek azért része, ahogy azt fent is írtam, a hibamegoldásban és elhárításban egy lépcső.
Ezt az egészet egyébként Craig Federighi már évekkel ezelőtt kifejtette, de még maga Jobs is válaszolt erre. A felvetés, hogy az app bezárogatás esetleg árthat az akkumulátornak nem bizonyult igaznak, de az viszont igaz, hogy a rendszer működésének árthat, és a működés lassulhat. Mindig érdemes azt az utat követni, amit az Apple a felhasználóknak kijelölt, mert az lesz az optimális.
Garancián túli Apple készülékeddel baj van, összetört a kijelződ, az akkumulátorod cserére szorul, vagy egyéb hibát tapasztalsz? Gyere az iSzerelés szervizébe, és segítünk! Évtizedes tapasztalat, jó szakemberek, kedvező árak.
iSzerelés | 1193 Budapest, Üllői út 264. | Nyitva: hétköznap 10-18, hétvégén 9-13 óráig|