Nem is kérdés, hogy az új iOS legjobban várt funkciója, a mesterséges intelligencia, az AI, vagyis az Apple Intelligence, ahogy a cupertinói cég hívja. Legyen szó az alkalmazások közötti kommunikációról, az egyedi emoji-król, vagy csak a tényről, hogy Siri végre okos(abb) lett.
Az Apple ugyanis tegnap kiadta az iOS 18.1, az iPadOS 18.1 és a macOS Sequoia 15.1 bétákat a fejlesztők számára, és bevezette az Apple Intelligence korai verzióját. Még nem minden funkciót implementáltak, de úgy gondoltuk, hogy végigvesszük, mi áll rendelkezésre, és megnézzük, milyen változásokat hoz az AI az iPhone, az iPad és a Mac számára.
Az Apple Intelligence segítségével az “Írás Segéddel” lektorálhatod a szöveget helyesírási és nyelvtani hibák miatt, vagy átírhatod a leírtakat, hogy megváltoztasd a hangnemet. Lehetőség van bármilyen szöveg összefoglalására is, és az “Írás Segéddel” az egész operációs rendszerben elérhető. Bárhol használhatjuk, ahol szöveg írásra van lehetőség.
A Siri új dizájnt kapott, a kijelző szélei világítanak, amikor előhívjuk a hölgyet, és van egy Írás Siri-nek opció, így nem kell feltétlenül beszélnie Siri-vel. Siri képes fenntartani a kontextust a kérések között, és követni, ha elakadsz a szavakban, ráadásul Siri az Apple termékismereti és támogatási adatbázisának integrációjának köszönhetően mindenféle kérdésre tud válaszolni az eszközökkel kapcsolatban.
A telefonhívások rögzíthetők, átírhatók és összegezhetők, az Email és az Üzenetekhez intelligens válaszok állnak rendelkezésre, a Fotókhoz memóriakészítő funkciót kínál, és van egy Fókuszmód a “zavaró tényezők csökkentésére”, amely intelligensen kiszűri azokat az értesítéseket, amelyeket nem kell azonnal látnod. Így csak a valóban fontos értesítések fognak átjönni, egy egy alkalmazás push üzenet, vagy frissítés nem.
Ha részletesebb áttekintést szeretnénk kapni az összes elérhető funkcióról, akkor egy külön útmutatót találunk, amely kiemeli, hogy mi van most a bétában. Később számos Apple Intelligence funkció is érkezik, többek között a Image Playground, a Genmoji, a ChatGPT integráció és a Siri intelligensebb verziója, amely képernyőfelismerővel rendelkezik, és többet tud az alkalmazásokban végrehajtani és azok között is képes összefüggéseket találni. Ezeket a funkciókat a jelenlegi iOS 18.1 bétában még nem találod meg, de az Apple tervei szerint 2024 és 2025 folyamán bevezetésre kerülnek.
Az Apple Intelligence jelenleg a fejlesztők számára korlátozott, az Apple az Apple Intelligence funkcióinak finomításán és a hibák kiküszöbölésén dolgozik. Az Apple Intelligence béta verziója még idén ősszel, az iOS 18, az iPadOS 18 és a macOS Sequoia megjelenése után elérhető lesz minden felhasználó számára. Az Apple Intelligence használatához a processzorigény miatt iPhone 15 Pro/Pro Max vagy újabb iPhone készülékre, illetve Apple szilikon Macre vagy iPadre lesz szükségetek.
Forrás – MacRumors