Az Apple szépen csendben hadrendbe állította a MacBook Pro frissítéseket, mindenféle csinnadratta és keynote nélkül.
Írhatnám, hogy már meg sem lepődünk, és ez igaz is, hiszen előfordult már ilyesmi az Apple történetében, de azért ez egy szokatlanul csendes termékbevezetés volt. Nem véletlen. Az új MacBook Prók külseje mit sem változott, ám a belsőt a mostani igényekhez igazították. A professzionális felhasználók igényeihez.
„Erősebb. Hatékonyabb. Profibb.” – olvasható az Apple honlapján.
De nézzük, mit takar mindez? A belépő szintű gépeknél lényegében semmit. Ott maradtak forgalomban a 2016-os konfigurációk. A magasabb kategóriáknál, viszont a 13 és a 15 hüvelykes kijelzővel ellátott modellek is nyolcadik generációs 6 és 4 magos Intel processzorokkal, 32 GB DDR4 RAM memóriával, akár 4 TB SSD-vel bővültek. A készülékek Retina kijelzője True Tone technológiájú, második generációs Apple T2-es chippel és halkabb billentyűzettel igyekszik a profiknak segíteni a munkavégzést.
A 15 hüvelykes modellben Radeon Pro GPU gondoskodik – az Apple szerint „figyelemre méltóan energiatakarékos” – teljesítményről. Már az alap konfigurációban is 4 GB GDDR5 memória kerül minden GPU mellé.
A frissítéssel megérkezett a régen várt négy magos 13 hüvelykes MacBook Pro Touch Bar funkcióval is, mintegy kárpótlásként, hogy az alap 13-asokhoz nem nyúltak.
A Magyarországon elérhető, frissített készüléke jellemzői összefoglalva:
13 hüvelykes MacBook Pro jellemzői:
• 2,3 GHz-es, négymagos, nyolcadik generációs Intel Core i5 és i7 processzor
• Turbo Boost gyorsítással akár 3,8 GHz
• Intel Iris Plus Graphics 655 grafikus processzor
• Akár 2 TB-os SSD tároló
• Retina kijelző True Tone technológiával
• Apple T2 Chip
• Touch Bar és Touch ID
15 hüvelykes MacBook Pro jellemzői:
• 2,2 GHz-es, 6 magos, nyolcadik generációs Intel Core i7 processzor
• Turbo Boost gyorsítással akár 4,1 GHz
• 32 GB 2400 MHz-es DDR4 memória
• Radeon Pro grafikus processzor 4 GB GDDR5 memóriával
• Akár 4TB-os SSD tároló
• Retina kijelző True Tone technológiával
• Apple T2 Chip
• Touch Bar és Touch ID
A sok nagyszerű tulajdonság után jöjjön a fekete leves. A 13 hüvelykes ÚJ, Touch Bar és Touch ID modellek ára 679 990 Ft-nál kezdődik, míg 1 421 990 Ft-ra is rúghat a kiválasztott konfiguráció függvényében. A 15 hüvelykes MacBook Pro induló ára 899 990 Ft, ami felcsúszhat akár 2 465 190 Ft-ig az igényekhez mérten.
Minden, ami a hivatalos bejelentés óta kiderült
Ami pedig az első teszteket illeti, lemérték azóta, hogy a billentyűzet valóban csendesebb. A második generációs billentyűzet pillangómechanizmussal működik. Ez az Apple szerint azt jelenti, hogy a billentyűk „a hagyományos ollós mechanizmusnál négyszer stabilabbak, ezért jobban, az ujjbegyek számára kényelmesebben megy rajtuk a gépelés.”
Az iFixit persze szélsebesen szétkapta a múlt csütörtökön piacra dobott gépeket és kiderült, hogy ezek a szépen hangzó megfogalmazások valjáóban egy szilikon burkolatot jelentenek a billentyűk alatt. Gondolhatnánk, hogy ennek az oka a korábbi modelleket érintő „beragadó billentyűk” lenne, amiket az Apple azzal javítgatott, hogy nem típushiba, hanem az aláment por és szennyeződés miatt van. Node, az iFixit szerint ez a kis szilikon aligha fogja megoldani a szennyeződés ügyét, szerintük ez a szilikon kizárólag azt szolgálja, hogy csendesebb lesz a gépelés. Az árazást elnézve, azért reménykedjünk, hogy nem lesz igazuk.
A Laptop Mag benchmark tesztjén egy 13 hüvelykes, Touch Baros masinát teszteltek 2,7 GHz-es négymagos 8. generációs Core i7 processzorral, 16 GB memóriával, Intel Iris Plus 655 grafikai kártyával és 512 GB SSD-vel. A frissített Pro pedig kiemelkedően gyorsnak bizonyult.
A Geekbench benchmark tesztjein pedig az alábbi teljesítményt nyújtották a 13 és a 15 hüvelykes modellek egymagos, illetve multi-core teszten:
Az új készülékek az Apple hivatalos honlapján már rendelhetők.
iSzerelés
Az iSzerelésben garancián túli javításokra és karbantartásra várjuk a MacBook és iMac készülékeket. Az alábbi cikkekből megtudhatjátok, miért fontos a MacBookok karbantartása, illetve, hogy miként született újjá egy iMac.
Ezért fontos a MacBook karbantartása!
Egy iMac teljes újjászületése