Az AirTaget ezek szerint annyire nem bonyolult feltörni
Ahogy az várható is volt az AirTaget igen komolyan górcső alá vették a forgalomba kerülése után. Az iFixit, ahogy mindig szétszedte, összehasonlította, sőt egy kulcstartó furattal is ellátta. Ám mindez még semmi ahhoz képest, amik következtek.
Például egy felhasználó úgy vélte, hogy az eszköz formája nem alkalmas arra, hogy a pénztárcájában tarthassa, ezért szétkapta és átalakította. az Apple kütyüt. A 8 mm vastag AirTagből egyszerűen egy 3,8 mm-es vastagságú, kártya formájú készüléket hozott létre, aminek nyomtatott egy kártya formájú „tokot”.
Remek kis kémkütyü
A Washington Post egyik újságírója egy teszt során azt is kiderítette, hogy milyen elképesztően könnyű valakit a tudta nélkül követni az AirTaggel, akár iPhone, akár Android-alapú telefont használ.
Noha az AirTag egy másik iPhone felhasználónak jelzi, hogyha egy idegen AirTag van a közelében az tulajdonos nélkül, illetve androidos felhasználó pedig hangjelzést kap az eszközből… De a jelzésig 3 nap telik el.
Ez pedig annyit tesz, hogy amennyiben a kémkedésre használt AirTag tulajdonosa az eszköz közelébe kerül… Nos, akkor ez a három nap újra és újraindul.
Vagyis pl. a családon belül könnyedén követhető az AirTaggel bárki, anélkül, hogy rájönne, hiszen éjszakánként a párosított eszköz a közelben lesz. Ami pedig a nem családon belüli követést illeti, három nap szintén elég hosszú idő valaki követésére, hiszen akár néhány óra alatt pontosan megtudható akár a lakcíme, vagy az, hogy hova szokott menni.
Feltörni sem olyan nehéz
Node, mi a helyzet azzal, ha valaki nem alakít át, és nincs is semmilyen hozzáférése az AirTaghez? Egy német biztonsági szakember, a StackSmashing oldalról feltörte az AirTag mikrovezérlőjét, és így módosította az Elveszett mód NFC url-jét. Ez persze ebben az esetben inkább csak egy vicc, hogy az Apple oldala helyett Rick Astley Never Gonna Give You Up című örökzöld slágeréhez vezeti a gyanútlan felhasználókat. Ugyanakkor a gond az, hogy egy rossz szándékú hacker innentől azt csinál az eszközzel, amit akar. Ez különösen azokra lehet veszélyes, akik „elhagyott” AirTaget találnak, és megnézik mi a helyzet vele.
A videón az látható, hogy a nem „bántott” AirTag hogyan viselkedik, szemben azzal, amit a biztonsági szakember módosított. Utóbbihoz egyébként a kábelek csak átmenetileg kellenek az áramellátáshoz.
Majd kiderül, hogy az Apple mit tesz azért, hogy az esetlegesen feltört AirTaget miként válassza le a hálózatáról.
Apple kiegészítőt keresel? Ne kress tovább! Gyere az iSzerelés üzletébe, ahol gyári és utángyártott kiegészítők óriási választékát találod, vagy nézz be a BaseusShop.hu-ra!