A MacBook karbantartás és pasztázás a te érdeked!
A MacBook karbantartás első olvasására úgy tűnhet, mint valami fontoskodó szolgáltatás, amire alapvetően semmi szükséged, de a szervizek jól lehúzhatnak vele. A helyzet azonban úgy áll, hogy a számítógépek, és különösen az értéktartó, sokáig jól használható és egyébként drága Apple eszközök ugyanúgy igénylik az állagmegóvást, mint az autód.
Az autódat is elviszed olajcserére, a szűrőket kicserélni, és akár alvázvédelemre. Ahhoz, hogy a MacBookod (vagy akár iMaced) is sokáig kiszolgálhasson, bizony ezeknek a készülékeknek is szükségük van a karbantartásra.
De miért?
Kérdezné Ábel a reklámban. Nos, azért mert az egyébként valljuk be, nem olcsó gépre garanciakiterjesztés nélkül 1 év jótállás van. Vegyük úgy azt is vettél rá, ám amikor az is lejárt noha a készülék még jól működik, de már a fejed felett lebeg a vészjósló lehetősége a meghibásodásnak.
A MacBook alkatrészei az alaplapra integráltak. Ez pedig annyit tesz, hogy nem igazán egyszerű őket cserélni. Hogyha valami tönkremegy benne, a javítás – ahogy az eszköz sem volt – egyáltalán nem lesz olcsó. Ezt viszont megelőzheted.
Még a legjobb esetben is csak otthon vagy az irodában használod a géped, ám ekkor is elképesztő, hogy néhány év alatt mennyi por kerül bele. Hogyha hurcolod magaddal, és gyakran használod kültéren is, netán konyhában, párás vagy zsírosabb közegben, akár dohányzol is, a helyzet még rosszabb. Kívülről nem fogod látni, bármennyire is óvod, tokban tartod, a por és a szöszök a csendes gyilkosok, a por és a szöszök az idő elteltével lerakódnak az eszközödben.
Kicsit poros, na és ettől minek a MacBook karbantartás?
Minél több por és szösz kerül a MacBookodba, annál több rakódik le a ventilátorra, lassítja azt, és egyszer csak azt veszed majd észre, hogy nő az üzemi hangerő, a géped hangosabb lesz, később zúgni kezd. Ez pedig a kisebb baj, a nagyobb gond az, amit ez jelez. A ventilátor ekkor ugyanis már nem tudja megfelelően ellátni a legfőbb feladatát, vagyis azt, hogy hűtse a processzort. Innentől a processzor nem tud majd optimális üzemi hőmérsékleten működni.
A túlmelegedéstől aztán lejjebb kapcsol alacsonyabb órajelre, hogy pedig folyamatosan így dolgozik, szépen elkezd csökkenni az élettartama. Sőt, ez érinthet még más alkatrészeket is, hiszen akár elkezdődhet a gép melegedése, a külső váz akár égethet is. Ilyenkor pedig ez már azt jelenti, hogy az eszköz időnként magától ki is kapcsol.
Tovább is van, mondjam még? Jön a paszta!
Egyébként a porosodástól függetlenül a processzor és a hűtő között található hővezető paszta is kiszárad úgy kétévente, vagyis az sem látja el onnantól megfelelően a feladatát… Ne várd meg! Persze ez csak egy javaslat, egy ajánlás. Mégis úgy véljük, jobb megelőzni, minthogy a helyzet idáig fokozódjon. Az eszköz árának mindössze töredéke a karbantartása költsége. Hogyha elhozod hozzánk, és ránk bízod a MacBook karbantartás műveletét, mi alaposan kitisztítjuk, és újrapasztázzuk Neked, hogy sokáig örömöd és megélhetésed legyen belőle.
iSzerelés | Garancián túli Apple szerviz | 1193 Budapest, Üllői út 264. | Nyitva: hétköznap 10-18, szombaton 9-13 óráig.