Apple Watch 7 részekre szedve
Noha az Apple már a szeptemberi iPhone keynote-on beharangozta, csak októberben került forgalomba az Apple Watch 7. Az iFixit pedig egy független, szerviz hírportál, akiknek az új készülékek megjelenés mindig egyet jelent azzal, hogy azonnal szét is szedik. Természetesen a legújabb sem Watch sem kerülhette el a sorsát, sőt az Apple egy korábbi mérnöke is besegített a műveletbe.
Felhasználói szempontból a Watch 7 a megújított dizájnon kívül nem tartogatott túl sok újdonságot. Ugyanakkor az iFixit talált néhány érdekességet, ami eltér a korábbi modellektől.
Irány a Watch 7 belseje
A megújított kijelző ezúttal is be volt ragasztva, ahogy mindig, 80°C-ra melegítették, hogy a ragasztó megolvadjon. Felnyitva az okosórát maga a belső szerkezet is közel azonosnak tűnt a régebbi modellekhez képest. Az új 45 mm-es Watch 7 modellnek egy valamivel nagyobbacska 309mAh-s akkuja van, míg korábban a 44 mm-es Apple Watch 6-ban 303.8mAh-s volt. Ez viszont nem jelent feltétlenül hosszabb üzemidőt is, hiszen a 7. szériának fényesebb kijelzője van, aminek nagyobb az energai igénye.
Azt is megállapították, hogy a Watch 7-ből kikerült a diagnosztikai port. Az eredetileg az akkumulátor és az egyik szíj bement között elhelyezkedő port helyett, az Apple immár 60.5GHz-es vezeték nélküli adatátvitelt használ a diagnosztikához. Nem lehetetlen, hogy ezt a technológiát az iPhone-hoz tesztelik az órákon. Azzal viszont, hogy ez a port megszűnt, extra hely keletkezett az óra belsejében, ami a későbbiekben még jól jöhet.
Az idei készülék immár IP6X minősítéssel rendelkezik, ami a porállóságra utal. Az iFixit szerint ennek a tanúsítványnak a megszerzésében lehetett szerepe a diagnosztikai port távozásának és az új hangszóró modulnak az újratervezett ráccsal. Ugyanakkor az új S7 System-on-Chip (SoC) ellenére a CPU ugyanaz maradt, mint a Watch 6 esetében volt.
Kijelző
A 7. széria legnagyobb újítása a nagyobb kijelző, kisebb kávával. A kijelzőről első ránézésre az iFixittől úgy nyilatkoztak, hogy „kevésbé összetettnek tűnik”. Ennek pedig az az oka, hogy az Apple most már integrált érintőt használ az OLED panelnél, hogy ezzel is a vastagságot csökkentse.
Az egykori Apple mérnök szerint annak, hogy az óra csak késve került forgalomba, egyébként maga a kijelző az oka. Az utóbbi időben tapasztalható, a hardverpiacon fellépő különféle alkatrészhiányok ugyanis hatással vannak a kijelzőpiacra is, aminek az egyik legbonyolultabb a beszállítói lánca az összes alkatrész közül.
Javíthatóság
iFixit szétszerelés végső következtetése minden esetben a javíthatósági pontszám. A Watch 7 esetében összességében 6 pontot jelentett a 10-ből, ahol a 10 a legjobban javítható. Az iFixit ugyan sikeresen kijelzőt és Taptic Engine-t cserélt anélkül, hogy ez bármilyen Apple Watch funkcióban fennakadást okozott volna. Valamint szintén sikerült az akkut egy Watch 6 akkumulátorra kicserélni, bár ez a művelet egyáltalán nem ajánlott az almás cég részéről. Viszont szétszedni magát az órát egyáltalán nem volt egyszerű, ezért a nyomott pontszám.