Újabb funkciótól búcsúzhatunk 2018-ban? Elképzelhető, hogy a 3D Touch-nak is annyi.
Háromféle iPhone felhasználó létezik: az egyik, akinek a telefonján nincs 3D Touch, a második, aki tudja, hogy van, de nem foglalkozik vele, a harmadik pedig, aki ismeri és szereti is.
Pedig 3D Touch egy kifejezetten jó kis funkció. A legtöbb alkalmazásnál gyors elérést tesz lehetővé, de több játék is használja. Most viszont az a hír járja, hogy az ősszel kiérkező modellek egyikében már nem lesz, a 2019-es eszközöknek pedig már egyikében sem.
A 3D Touch technológia abban különbözik a sima érintőkijelzőtől, hogy nem csak az érintést, hanem a nyomást is érzékeli. Vagyis egy 3D Touch kijelző érzékeli, a nyomás erősségét. A technológiát az Apple az iPhone 6s-sel mutatta be, és az azóta kiadott összes eddigi iPhone modellbe bekerült, az iPhone SE kivételével.
Ezúttal viszont az Apple jós, Ming-Chi Kuo állítja, hogy az almás cég lassanként megválik ettől a funkciótól. Az elemző beszállítóktól szerzett, megbízható értesülései már több ízben beigazolódtak, így elképzelhető, hogy ezzel sem lesz máshogyan.
Kuo egy befektetőknek szóló elemzésében tette közzé „jóslatát”. Állítólag ezúttal is az Apple beszállítóitól értesült arról, hogy az őszre várható 6,1 hüvelykes, LCD kijelzős iPhone-ban egy új technológiát, a CGS-t (Cover Glass Sensor), vagyis egy kijelzőüvegbe integrált érzékelő kerül.
Ez viszont egyúttal azt is jelenti, hogy az érintőszenzor többet nem magába a kijelzőbe lesz integrálva, hanem annak a felső rétegnek lesz a része, ami az LCD-t védi.
(Továbbá a KGI elemzője szerint még egy további vékony film érzékelő is kerül az iPhone-ba, de azt egyelőre nem tudni, hogy pontosan mire szolgál majd.)
Elvileg a CGS-sel szerelt kijelzők előnye, hogy könnyebbek a jelenlegieknél és az ütéseket is jobban bírják. (Testközelből igazolhatjuk, hogy bizony a jelenlegi iPhone kijelzők, bizony törékenyek.) Ami a CGS hátrányát illeti, az, hogy persze többe is kerülnek a korábbiaknál! Így az Apple majd azon spórol, hogy kihagyják a 3D Touch szenzort.
A jelentés alapján az említett technológia már az őszi „nagyobb, olcsóbb” iPhone-ba kerül első körben, és 2019-től már minden modellbe, az OLED kijelzősökbe is. Ez azonban egyúttal a 3D Touch végét is jelentené egyben. Így a funkciótól elbúcsúzhatnának a felhasználók mellett az app tervezők is, akik eddig alkalmazásokhoz előszeretettel használták.
iSzerelés
Gond van az iPhone-od kijelzőjével, rosszul érint vagy összetörted? Írd fel a noteszbe: kijelzőcsere az iSzerelésnél. A budapesti, garancián túli Apple szervizek közül az egyik legkedvezőbb árakkal dolgozó a miénk. Pontos, gyors munka, elégedett ügyfél. 1193 Budapest, Üllői út 264. Nyitva hétköznap 10 órától 18 óráig, szombatonként 9 órától 13 óráig.