Kánikulában fokozottan figyelj arra, hogy hol hagyod az iPhone-od!
Ugye Te is szeretnéd megóvni az iPhone-od? No, akkor hogy az iSzerelésbe maximum csak kiegészítőért, egy jó tokért, vagy Bluetooth hangszóróért kelljen csak bejönnöd, szólunk, hogy mire kell figyelned.
A nyár a szabadság, a vidámság, a jókedv, a fürdés és a nyaralás ideje (sokaknak), mégis vannak olyan dolgok, amiket jobb szem előtt tartani. Persze ez a Te készüléked, mi csak eláruljuk előre, hogy mik miatt hoznak hozzánk több telefont nyáron javítani.
Vigyázz, jobban törik
Nincs ebben semmi trükk, nem azért hoznak hozzánk több törött iPhone-t kijelzőcserére, vagy hátlapcserére, mert a kánikulában törékenyebbek lennének az anyagok. Sokkal inkább az emberek viselkedése más a meleg miatt. Figyelmetlenebbek, türelmetlenebbek, a jó kis nyári programok, a napon elfogyasztott sörök vagy akár koktélok mind-mind megalapozzák azt, hogy a telefont elejtik vagy leejtik valahonnan.
Tehát érdemes picit jobban figyelni a szokásosnál, vagy beszerezni valami olyan tartót, amit a csuklótokra, vagy nyakatokba akaszthattok. Ennek híján legalább egy sima tok, vagy akár egy üvegfólia is hasznos lehet.
Ne hagyd a kocsiban!
Szerencsére már igen nagy hanggal hirdetik, hogy gyermeket és kutyust ne hagyjatok a bezárt autóban a melegben. Mi kiegészítenénk azzal, hogy iPhone-t (vagy iPadet, vagy MacBookot) se! Az iPhone-ok és iPadek optimális környezeti hőmérséklete az Apple szerint –20 és 45 °C között van. Az autóban, de akár a tűző napon is a hőmérő higanyszála jócskán feljebb kúszhat ennél. A készülék, ha túlhevül, az akku üzemideje átmenetileg csökkenhet, majd a készülék kikapcsolhat. Aztán meg kell várni, amíg kihűl, csak után lehet visszakapcsolni. Hogyha pedig ez túl gyakran fordul elő, akkor az rövidíthet az akkumulátor élettartamán is.
Körültekintően használd a strandon
A 12 széria IEC 60529-es szabvány szerint IP68‑as besorolású, ami azt jelenti, hogy legfeljebb 6 méteres mélységig és legfeljebb 30 percig meríthető vízbe. Ez még mindig nem teszi alkalmassá az iPhone-od arra, hogy a tengerben pancsizz vele, vagy a strandon vízalatti videókat készíts a családról. Megteheted, persze, lehet, hogy átmenetileg meg is ússza a beázást, de higgy nekünk, jobb a békesség. Hogyha mindenképpen víz alatt szeretnéd használni a telefont, akkor inkább szerezz be hozzá megfelelő védőfelszerelést. (A vízállóságot minden szériával fejlesztik, az új adatok értelemszerűen nem a korábbi modellekre vonatkoznak.)
A másik, ami szintén nem barátja az iPhone-odnak, az a homok. Vigyázz a vízparton, hogy nehogy belekerüljön!
Hogyha túlmelegedett, ne sokkold
Hogyha megtörténik a „baj”, mert az iPhone-od túlmelegedett, az automatikusan önszabályozás bekapcsolt, és figyelmeztető üzenet jelent megt a kijelzőn, akkor igyekezz hűvösebb helyre húzódni vele. Ez azonban nem egyenlő azzal, hogy tedd be hűtőbe, vagy mélyhűtőbe. Az utóbbi túl drasztikus és ezen kívül túl párás közeg is.
Szóval, egy légkondicionált helyre bemenni vele, vagy egy hűvös szobába teljesen jó. Az általános tapasztalat szerint ilyenkor maradandó kár nélkül lehűlnek.
Hogyan használd tehát nyáron az iPhone-od? Tényleg nem kell nagy dolgokra gondolni, de nyáron mindenképpen érdemes picit jobban figyelni a készülékekre. Amennyiben mégis megtörténne a baj, akkor a megszokott nyitvatartás szerint hétköznap 10-18, szombaton 9-13 óráig várunk Benneteket a „megbetegedett” garancián túli Apple készülékekkel az iSzerelésben.