iPad kijelzőcsere – Mikor?
A legjellemzőbb oka annak, amikor aktuális lesz az iPad kijelzőcsere, az az, hogy összetörik. Viszont, akadnak más beszédes jelek is, amik arra utalnak, hogy valami probléma van a kijelzővel. Ezek a teljesség igénye nélkül a következők:
Amikor a kijelző sötét marad, és nem akar semmit sem megjeleníteni, az baj. Bár ennek is több oka lehet, töltésprobléma is adódhat, de amennyiben a töltőkábelel csatlakoztatva az eszköz hangjelzést ad, akkor sajnos a kijelző meghibásodására kell gyanakodni.
Szintén aggodalomra adhat okot, ha hosszanti vagy keresztbe húzódó csík jelenik meg a kijelzőn, vagy akár pixelhiba. Problémát jelezhet, ha a kijelző villog, vibrál vagy akár fehéren világít, illetve hogyha pecsétfoltok, elszíneződések jelennek meg rajta. Ilyenkor érdemes felkeresni egy szervizt, de készüljetek fel rá, hogy nem kizárt, hogy iPad kijelzőcsere kerül terítékre.
Mit kell tudnod előzetesen az iPad kijelzőcseréről?
Egyrészt nagyon fontos tudnod, hogy az iPadek esetén két kijelzőtípust használt a gyártó. Nem felváltva, hanem bizonyos modellekhez az egyiket, illetve a másikat. Amikor iPad kijelzőcsere merül fel, akkor a szerviz előre meg tudja mondani, hogy az adott típusnál melyik alkatrészről van szó.
Ennek azért van jelentősége, mert javítás szempontjából a szervizben nem mindegy melyikkel van dolgunk. A kijelzőkről érdemes tudnod, hogy nagyon egyszerűen két fő alkatrészből állnak. A külső érintőüveg az egyik, míg a mögötte található LCD panel a másik. Az első maga az, amit érintünk a használat során, a második pedig az, ami megjeleníti a képet. A gyártó ezt egybeépítheti, amikor a kettő csak egyben cserélhető, és két alkatrészként is elhelyezheti a készülékekben.
Az egybeépített kijelző cseréje egyértelműen egyszerűbb és gyorsabb, de maga a kijelző költsége ugyanakkor drágább.
A külön épített kijelző esetén a két alkatrész akár egymástól függetlenül is cserélhető, ugyanakkor – különösen egy sérülés esetén – nem biztos, hogy a meghibásodásnál csak az egyik érintett. A művelet bonyolultabb és jóval több időt vesz igénybe a száradás miatt, mint az egybeépített kijelző cseréje.
Meddig tart az iPad kijelzőcsere?
Egybeépített kijelzőcsere esetén rövidebb időt vesz igénybe a csere, természetesen a szerviz leterheltségétől függően. A külön épített kijelző cseréje hosszabb időt, legjobb esetben is legalább négy órát vesz igénybe a hosszú száradási idő miatt. Az utóbbit általában nem javasoljuk, hogy nálunk várják meg, de természetesen, aki úgy dönt vállalja ezt a hosszú várakozási időt, azt szeretettel látjuk, sőt még kávéval, ásványvízzel, vagy teával is megkínáljuk.
Egyéb tudnivalók:
Fontos kitérni arra is a javítással kapcsolatban, hogy bár az elvégzett iPad kijelzőcsere munkára 6 hónap jótállást vállalunk, ami azt jelenti, hogy amennyiben a munkával, vagy az alkatrésszel van baj, az garanciális, de a jótállás nem vonatkozik arra, ha valaki újra összetöri a kijelzőjét.
Azt is jó szem előtt tartani, hogy amikor összetörik az iPad kijelzője, az érintőüvegből folyamatosan apró üvegdarabok válhatnak ki, amik sérülésveszélyesek. Különösen érdemes erre odafigyelni, és nem halogatni a művelet javíttatását, ha kisgyerekek is használják a készüléket.
iSzerelés | Apple készülékek garancián túli szervize | Magas fokú szakértelem, gyors munkavégzés, kedvező árak
Cím: 1193 Budapest, Üllői út 264. | Nyitva: hétköznap 10-18, szombatonként 9-13 óráig