Azt hihetnéd, hogy mi sem egyszerűbb, mint megtisztítani az iPhone kijelzőjét.
A helyzet az, hogy igazad van, és nem is. Tisztítani ugyanis egyszerű, csak nem mindegy, hogy mivel teszed. Mivel a mobilunk a nap során gyakorlatilag a legtöbbet használt eszközünk így nem szokatlan, ha piszkos lesz. Használat során számtalanszor előfordul, hogy a telefonon kijelzője tele lesz ujjlenyomatokkal, megfogjuk maszatos kézzel, ráfröccsen valami, akár a hölgyeknél a smink rákenődik.
Igen ám, de hogyan tisztítsuk? Ez bármennyire is egyszerűen megválaszolható kérdésnek tűnik, valójában egyáltalán nem az, mert akár a kijelző tartóssága múlhat rajta.
Az Apple maga is megfogalmazza, hogy hogyan érdemes ezt a műveletet csinálni, és hogyan nem. Szó szerint az ajánlás:
„Az iPhone ujjlenyomatálló, olajtaszító bevonattal rendelkezik. Az iPhone 8 és az újabb modellek előlapja és hátlapja is el van látva bevonattal. Ez a bevonat idővel elkopik a normál használat során. A tisztítószerek és a súrolóanyagok tovább csökkentik a bevonat hatékonyságát, és megkarcolhatják az iPhone-t.”
Az talán nem újdonság senki számára, hogy ez a bevonat létezik, sőt az említett modellek előtt is létezett, pusztán az alumínium hátlap miatt akkor még csak a kijelzőnél használták.
Mivel NE tisztítsd az iPhone kijelzőjét?
A papír törlő, az ablaktisztító, vagy más alkohol bázisú tisztítók, maga az alkohol, sminklemosó, szappan vagy kézmosó, sampon, ecet és különféle fertőtlenítő kendők, valamint a sűrített levegő NEM alkalmasak a kijelző tisztítására. A vegyi anyagok megoldhatják, elvékonyíthatják vagy akár teljesen leszedhetik a kosszal együtt a védő bevonatot is a kijelzőn. A papírtörlő alapvetően nem lenne rossz gondolat, ám szárazon karcolhatja a kijelzőt, vegyi anyaggal pedig megint visszakanyarodunk a fenti gondhoz.
Mivel tisztítsd akkor az iPhone kijelzőjét?
Nézzük először is a hivatalos ajánlást! Az Apple utasításai magához a tisztításhoz:
„Húzza ki az összes kábelt, és kapcsolja ki az iPhone-t. Puha, enyhén benedvesített, szöszmentes kendőt használjon – például lencsetörlő kendőt. Ügyeljen arra, hogy a nyílásokba ne kerüljön nedvesség. Ne használjon tisztítószereket vagy sűrített levegőt.”
A műveletre tökéletesen megfelelnek az igen olcsón kapható mikroszálas törlőkendők, vagy lencsetörlő kendők. Érdemes ilyeneket elhelyezni az autóban, a táskában, illetve kaphatók akár a telefon hátuljára mágnesként rögzíthető igen pici darabok is. Makacsabb szennyeződés esetén a rongyot esetleg desztillált vízbe, vagy (jó, ne túlozzunk) sima vízbe mártva érdemes letörölni a kijelzőt a mindennapok során.
Az eszköz állagmegóvása és minél tovább karcmentesen és sérülésmentesen tartása érdekében érdemes mérlegelni.
iSzerelés
Baleset érte a telefonod? Már megsérült a kijelződ? Várunk az iSzerelésnél kijelzőcserére, ahol tavaszi akciónk keretében április 30-ig ajándék üvegfóliát is adunk a kijelzőcseréhez. Ne várj, ne késlekedj! Ez most igazán jó ajánlat, hogy az új kijelződet már ne érje galiba!