MacBook karbantartás mindörökké
Mit szólnál, ha azt állítanám, hogy a MacBook karbantartás az egyetlen eszközöd arra, hogy a géped sokáig szolgáljon? Persze, tudom. Ingatnád a fejedet, és arra gondolnál, mekkora lehúzás. Karbantartás. Egy olyan szolgáltatás, amivel a szervizek jól járnak, Neked pedig semmi szükséged rá, de egy vagyonba kerül.
Nos, ebben az esetben nincs igazad. A MacBook karbantartás ára semmi ahhoz képest, amennyibe egy alkatrész cseréje kerül egy MacBooknál. Szükséged pedig nagyon is van rá. Ennek oka pedig abban keresendő, hogy használod a géped.
Ugyan, mit árthat a használat a gépnek? Ez a dolga…
Valóban, a MacBook vagy MacBook Pro számítógépedet használatra tervezték. Hosszú távú használatra. Ugyanakkor az alaplapra integrált alkatrészek nem éppen az olcsó javítási költségeket vetítik előre, a géped pedig maga sem egy olcsó darab.
Az integrált alkatrészek cseréjének a költsége, mivel otthoni körülmények között nem kivitelezhető, így viszonylag magas, és akkor még nem esett szó maguknak az alkatrészeknek az áráról.
Jó, értem, drága, házilag nem javítható, de attól még nem biztos, hogy el is romlik.
Persze, az, hogy elromlik egyáltalán nem biztos, sőt remélhetőleg nem romlik el. Ám vannak természetes folyamatok, amelyek kivédhetetlenek. Ilyen az akkumulátorcsere, amire mindenképpen szükség lesz, de ilyen a természetes szennyeződés folyamat is.
Egy kis piszok, mi baja lesz attól?
Remek kérdés. A kis piszok egész pontosan az a sok por és szösz, ami attól kerül a géped belsejébe a hűtést támogató szellőzőnyílásokon, hogy használod. Az öledbe teszed, dohányzol mellette, a por, ami száll a levegőben. Az még kínosabb, ha esetleg gyakran használod olyan közegben, ahol zsíros ételeket főznek, vagy párás a helyiség.
A lényeg az, hogy a levegő áramlásával ez a sok kosz bejut a géped belsejébe, és sehogyan sem jön ki onnan magától. Leül a belső alkatrészekre.
Na, és akkor az előző kérdésedre ez a válasz. Az alkatrészekre leült „piszok” bizony nagyon is befolyásolhatja a géped működését, és minél több van benne, annál inkább befolyásolja. Különösen érintett a ventilátor.
Először csak azt fogod tapasztalni, hogy mintha hangosabb lenne egy kicsit, mint régebben. Közben elkezd picit jobban melegedni. Aztán egyre melegebb és hangosabb lesz. Az üzemi hangerő a halk, szinte semmi zúgásból egészen hangos zakatolásig is erősödhet.
Miért kell MacBook karbantartás, ha hangos és melegszik ez?
A melegedésből és a hangból tudhatod, hogy a ventilátort alaposan belepte a kosz, mert már nem tudja megfelelően ellátni azt, amire hivatott: a processzor hűtését. A processzor üzemi hőmérséklete nő, vagyis tulajdonképpen elkezd túlmelegedni. Viszont emiatt majd alacsonyabb órajelre kapcsol, ami először „csak” a melegedésben nyilvánul majd meg. Aztán a legváratlanabb pillanatokban elkezd kikapcsolgatni, majd szépen lassan tönkre is megy.
Szerintem, már kezded érteni, hogy miért is fontos a MacBook karbantartás, de emelném a tétet.Még egy kicsit az is cizellálhatja a helyzetet, hogy az aktív hűtésű készülékeknél a hűtőbordák és processzor közötti úgynevezett hűtőpaszta nagyjából másfél év, mire kiszárad. Vagyis a megfelelő működésért, ezt a kiszáradt pasztát is el kell távolítani, és ki kell cserélni.
Na, remek, még ezért is fizethetek!
Ez nem extra költség. A karbantartási művelet része a tisztítás és az újrapasztázás is. Vagyis a karbantartás nem a szerviz érdeke, hanem a Tiéd, ha minél tovább szeretnéd megőrizni a remek géped állagát. Mivel szuper jó eszközök ezek, így szerintem mindenképpen érdemes.
iSzerelés | Garancián túli Apple szerviz | Nálunk iPhone, iPad, MacBook javítás, kiegészítők széles választéka és 0 perces és használt készülékek adásvétele vár.
Cím: 1193 Budapest, Üllői út 264. | Nyitva: hétfőtől péntekig 10-18 óráig, szombaton 9-13 óráig, vasárnap zárva