Az AirTag veszélyes kis kütyü is lehet
A kis Apple nyomkövető ketyere, az AirTag szuper eszköz, amikor rendeltetésszerűen, a játékszabályok szerint használjuk. Na, de mi van akkor, ha nem? Ezen elmélkedett a ZDnet egyik újságírója egy történetet olvasva az AirTag nem rendeltetésszerű használatáról. Nem véletlen egyáltalán, hogy az almás nyomkövetőt kételyek szegélyezik. Eva Galperin, cyber-biztonsági szakértő szerint az AirTag tökéletes eszköz megfigyelésre.
Mert ez a baj a technológiával. Hiába találnak ki valamit jó célokra, nagyon valószínű, hogy még több alantas célra lesz felhasználható ugyanaz a technológiai fejlesztés. Fájdalmas, bűnözés-támogató, világmegrontó célokra. Olyan, mint egy kés attól függően, hogy kinek a kezébe kerül, lehet konyhai eszköz, vagy lehet fegyver is.
A kölcsönös bizalmatlanság eredménye
Ezt támasztja alá Valeria McNulty története is. A hölgy, akinek katona a férje, miatta gyakran költözni kényszerül, és hát azzal is tisztában van, hogy a költöztető cégek nem mindig megbízhatók. Városon belül még nincs is nagy lehetőség visszásságokra, de amikor egy kontinens egyik feléről a másikra kell költözni, akkor már könnyebben eltűnnek dobozok…
Így mikor Coloradóból New Yorkba költöztek, McNulty asszony minden dobozba tett egy nyomkövetőt, biztos, ami biztos. Az AirTag pedig természetesen küldte az információkat. Talán nem meglepő, hogy néhány doboz érkezése alapos csúszásba került. A költöztető állandóan tologatta az időpontot, majd lassan már egy hónap csúszásnál tartottak.
Az tette be a kaput a családanyánál, amikor a szállító ennyi idő elteltével, egyik nap azzal a „jó hírrel” hívta, hogy éppen akkor vette fel a csomagokat Coloradóban, így már nemsokára megérkeznek. McNulty asszony ekkora már jól tudta, hogy a csomagok épp New Jerseyben vannak, nem is messze onnan, ahova eredetileg szállítani kellett volna őket.
A telefonbeszélgetés pedig nem éppen alakult emiatt jól, és igen, a csomagok sem érkeztek meg, az újonnan ígért időpontban sem. Ennek a történetnek tehát nincs boldog befejezése. Csak a tudat, hogy gyakran már egyáltalán nem bízhatunk egymásban. A hölgy nem bízott a költöztetőkben, a költöztetők rossz szándékkal közelítettek.
Nem biztos, hogy az Amerikai Egyesült Államokig kell futni ilyen történetekért, biztosan történnek ilyen, vagy hasonló negatív esetek hazánkban is. Az AirTag nagyon is alkalmas arra, hogy kémkedjenek vele valaki, vagy valami után. Ez pedig további bizalmatlanságot kelt a társadalomban, az emberek között. Márpedig nem biztos, hogy ez jó az irány.
Ugyanakkor felesleges lenne ezekben a sorokban bárkit is arra kérni, használja jó célokra. Mert mindenki arra használja majd, amire akarja. Mindenesetre nem árt tisztában lenni azzal, hogy mi is van a kezünkben.
iSzerelés | Garancián túli Apple szerviz | iPhone, iPad, MacBook javítás | Kiegészítők széles választéka | 0 perces és használt készülékek adásvétele |
Cím: 1193 Budapest, Üllői út 264. | Nyitva: hétfőtől péntekig 10-18 óráig, szombaton 9-13 óráig, vasárnap zárva