Apple Watch SE vagy Apple Watch 7?
Gyakran felmerülő kérdés, hogy melyiket érdemesebb venni: az Apple Watch 7-et vagy az Apple Watch SE eszközt. Érdemes-e megvenni az Apple Watch 7-et, vagy az Apple Watch SE is bőven jó választás?
Az Apple Watch SE-t 2020 szeptemberében mutatták be, mint a legjobb árérték arányú Apple Watch modellt. (Kedvező árú, de nem a legkedvezőbb, hiszen az az Apple Watch 3.)Az Apple Watch 7 pedig a jelenleg legújabb az almás okosórák között.
Az biztos, hogy a két modell listaára között jelentős a különbség. Míg az 7-es indulóára GPS-es verziónál 159 990 Ft, addig az SE indulóára 109 990 Ft.
Először is nézzük, hogy mi az, ami azonos a két órában:
- Mindkettő kapható alumínium tokkal (100%-ban újrahasznosított alumíniumból)
- A digitális korona mindkettőnél fizikai visszajelzést ad,
- Retina LTPO OLED kijelző (1000 nites fényerővel)
- Mindkettővel lehet akár úszni is (vízálló 50 m-ig)
- Második generációs hangszóró és mikrofon
- Mindig bekapcsolt magasságmérő
- Iránytű
- GPS
- Gyorsulásmérő esésészleléssel
- 50 százalékkal hangosabb hangszóró (az Apple Watch 3-hoz képest)
- Kerámia-zafírkristály hátlap
- Mikrofon, ami lehetővé teszi a Zaj app működését
- Bluetooth 5.0
- Beépített lítiumionos akkumulátor (kár 18 óra üzemidővel)
- Kapható GPS vagy GPS + cellular modell is
- Értesít alacsony vagy magas pulzusról, valamint értesít a szabálytalan szívritmusról
- Esésészlelés
- W3 – Apple vezeték nélküli chip
Fontos különbségek az Apple Watch SE és az Apple Watch 7 között
Az Apple Watch SE csak alumínium tokkal elérhető. Két tokmérettel vásárolható: 40 és 44 mm-es változatban. A kijelző akkor kel életre, ha felemeled a kezed (hogy megnézd). A kijelzőnek van egy 3 mm-es kávája. Mindezek alapján a dizájnja hangyányival eltér az újabb modelltől.
A benne található kétmagos S5 síp chipnél már van újabb. „Csak” második generációs optikai pulzusmérővel rendelkezik. Továbbá nincs véroxigénszint-érzékelője, vagyis nincs Véroxigén app, és szívelektródái sincsenek, azaz nem lehet vele EKG-t sem készíteni szükség esetén.
A tömege 30,8 és 36,5 g. Asztroszürke, ezüst és arany tokokkal választható.
Ezzel szemben az Apple Watch 7 kapható rozsdamentes acél tokkal is, igaz, az az árat is jelentősen megemeli. A választható tokok mérete 41 és 45 mm. Így a kijelzőfelület vagy 20%-kal több mint az SE-nek. A Retina kijelző is mindig bekapcsolt állapotú, vagyis nem kell hozzá „feléleszteni”, hogy láthassuk. Ráadásul a repedéseknek minden eddiginél ellenállóbb óraüveggel szerelték fel, és még IP6X porállósági tanúsítványt is kapott. Vagyis ellenállóbb az ütődésekkel szemben a korábbi modellekhez képest.
Ez a modell a legmodernebb kétmagos S7 processzorral felszerelt, valamint a U1 chippel. Harmadik generációs, azaz a jelenlegi legmodernebb optikai pulzusmérővel büszkélkedhet. Mind véroxigénszint mérővel, mind szívelektródákkal rendelkezik, vagyis lehet vele EKG-t készíteni.
Az alumínium tokkal a két méret tömege 32.0g és 38.8g, ami bár 1-2 grammal több, de ez feltehetően a két modell közti választásnál nem nyom akkorát a latba. A tok színe ezüst, zöld, kék, éjfekete, csillagfény, arany és grafit színben is kapható, vagyis lényegesen nagyobb színválasztékban.
Kinek melyik a legmegfelelőbb?
A választásnál igen fontos szempont, hogy ki és mire szeretné használni, és hogy az árkülönbségért miről hajlandó lemondani, és mi az, amit mindenképpen szeretne.
Akinek alapvetően az okosóra funkciókra van nagy szüksége, mint a hívások, üzenetek stb. egyszerűbb kezelése, mert munka közben egyszerűbb az óra használata számukra egy telefonnál, azoknak az SE tökéletes választás. Persze, ha mellette viszont fontos a megjelenés is, akkor inkább a 7-es.
Azoknak, akik általánosan használnák hobbisportoláshoz, mert többféle tevékenységet is végeznek és ezekről szeretnének adatokat nyerni, azoknak nagyszerű választás mindkét modell. Sőt, a Nike sportverzió ajánlott, ami mindkét modellnél elérhető.
Azok számára, akik viszont kifejezetten futáshoz vennék a készüléket, azért azt jó tudniuk, hogy az Apple Watch nem ad annyira részletes információkat, mint egy kifejezetten ilyen célra tervezett futóóra (pl. Garmin), vagyis, ha körönkénti pulzusértékre van például szükség, azt sajnos egyik modell sem tudja.
Akik inkább az egészségügyi funkciók miatt szeretnének Apple Watch okosórát, vagy ez a terület is fontos meglévő szívbetegségük, vagy egyéb állapot miatt, akkor inkább a 7-es modellt javasolnánk, ami ezen a téren többet nyújt az SE-nél.
Az iSzerelés üzletében óriási választékban kaphatók Apple Watch kiegészítők, több ezer szíj közül lehet választani boltunkban személyesen, vagy AppleWatchShop webáruházunkban.