iPad mini 6 az iPad Airrel szemben
Az iPad mini 6 csak nemrég került bemutatásra, és bizony nagyobb meglepetést okozott, mint maga az iPhone 13-széria. Teljes dizájnváltás történt, vékonyabb kerettel nagyobb kijelző és A15 Bionic chip is került a legkisebb iPadbe.
A 2020 szeptemberében bemutatott iPad Air 4. generációs modelljével a kis mini 6 mutat bizonyos hasonlóságokat, éppen ezért többekben felmerült a kérdés, hogy melyiket is érdemesebb választani. Tekintsük át ezt gyorsan!
Hasonlóságok
Mindkét modell hasonló, szögletes megjelenést kapott, lapos szélekkel. Mindkettőn az Apple a lehető legkisebbre csökkentette a Liquid Retina kijelző káváját, és persze egyiken sincs már Home gomb sem, helyette a Touch ID a felső bekapcsoló gombba került elhelyezésre.
A Liquid Retina kijelző a két iPadnél széles színtartományú (P3), True Tone funkcióval és 500 nites fényerővel. Használhatók második generációs Apple Pencillel.
A hátlapi kamerájuk is igen hasonló, és mindkettőben USB-C portot helyeztek és sztereó hangszórókat. Valamint egyaránt 64 és 256 GB-os háttértárral kaphatók, és az üzemidejük is egész hasonló.
Különbségek
A legszembetűnőbb különbség a kijelzők mérete. Mert míg a mini 6-nak 8,3 hüvelykes, addig az Airnek 10,9 hüvelykes a kijelzőmérete.
A mini már megnyerte magának az A15 Bionic chipet, ami ugye jelenleg a legfejlettebb az iPhone-ok és iPadek számára elérhető lapka, viszont mivel az Air egy évvel korábbi így abban „csak” A14 Bionic chip található.
A FaceTime HD kamerájukban is akad eltérés itt a mini javára, hiszen a kis okosban egy 12 megapixeles ultraszéles látószögű előlapi kamera került 122°-os látószöggel, ƒ/2,4-es fényrekesszel, ami 1080p felbontású HD-videofelvételre (25, 30 vagy 60 képkocka/s sebességgel) képes.
Míg az Airben a FaceTime HD kamera 7 megapixeles, ƒ/2,2-es fényrekesszel, ugyanakkor szintén 1080p felbontású HD-videofelvétel (60 képkocka/s sebességgel) készíthető vele.
A mini cellular változata már alkalmas 5G-re, míg az Air még nem.
Az Air viszont a Smart Connectornak köszönhetően kompatibilis a Magic Keyboarddal és a Smart Keyboard Folióval is, de a mini 6-hoz ennek hiányában csak Bluetooth-billentyűzetek köthetők.
Ami a tömegüket illeti, a méretkülönbségből adódóan az Air 458 g (Wi-Fi-s modell), a mini pedig 293 g. Vagyis a kicsi kisebb és könnyebb, kompaktabb, a hordozhatósága emiatt jobb, de míg ez előny, a kijelző méretkülönbsége akár hátrány is lehet. Függően attól, hogy ki milyen célra használná.
Talán a színek nem döntenek a választásban, de az Air ötféle színben (ezüst, asztroszürke, rozéarany, zöld, égkék) kapható, míg a mini csak négyfélében (asztroszürke, csillagfény, pink, lila).
Ami az árkülönbséget illeti, a mini kedvezőbb áron elérhető, úgy nagyjából 30-40 000 Ft-tal persze függően attól, hogy milyen opciókkal és hol veszi valaki.
Összegzés
Tehát a döntő preferencia az lehet a két készülék között, hogy mégis melyik használata praktikusabb a vásárlónak. Mennyit akarja hozni, vinni, mennyire fontos a billentyűzet használat, illetve rajzolásra használja-e. Utóbbinál talán a nagyobb kijelző előnyösebb.