Az új iPhone-ok elvileg két SIM kártyával használhatók? A válasz igen, és nem is. Mert nem úgy duál SIM, ahogy gondolnánk.
Az Apple szeptemberi bemutatóit mindig sok mém követi. Az egyik az alábbi. Bizonyos értelemben van benne igazság, hiszen több gyártónál már évek óta használják a duál SIM-es megoldást. Ugyanakkor az Apple-nél – Kínán kívül – nem klasszikus két SIM-es megoldást használnak.
Az Apple honlapján a specifikációkban a SIM kártya részen ez olvasható:
„Egyszerre két SIM-kártyával is használható (nano-SIM-kártya és eSIM)
Az iPhone XS és az iPhone XS Max nem kompatibilis a jelenlegi micro SIM-kártyákkal.”
Az eSIM, vagyis embedded SIM, egy integrált megoldást jelent, vagyis nem egy fizikai SIM kártyát, amit ki-be rakosgathatunk a telefonba. Ez egy programozható chip tulajdonképpen, amihez konkrét mobilelőfizetésre van szükség.
Jelenleg hazánkban egyelőre ezt a megoldást egyedül csak a Telekom használja, de mivel sokak szerint ez a mobilszolgáltatás jövője, így várható, hogy a többiek is hamarosan csatlakoznak.
Az eSIM előnye, hogy kisebb helyet foglal a készülékben, ráadásul, mivel a felhasználó számára nem cserélhető egy SIM tálcával, így „macera” sincs vele. Nincsenek plasztik kártyák, nincsenek méretkülönbségek, nem kellenek adapterek a kártyához stb.
A felhasználó csak letölti vele az aktiváláshoz szükséges alkalmazást, egy QR-kód segítségével pedig beaktiválja. Ennyi.
zt a technológiát az Apple már a harmadik szériás Apple Watch-oknál is alkalmazta, így lehetővé téve, hogy az órát a telefontól függetlenül is használni lehessen telefonálásra. Például sporttevékenységhez ne kelljen a telefont magunkkal citálni.
Az egyébként, hogy a kiérkezett iPhone-okban meg van ez a képesség, még közel sem jelenti, hogy használható is lesz, mivel a szolgáltatóknak (pl. ahol még nem támogatják a technológiát, függő készülék értékesítés stb.) módjában áll egyszerűen letiltani az eSIM-et a náluk vásárolt készüléken.
Érdekes, hogy Kínába eladásra szánt iPhone-okba az Apple megcsinálta a klasszikus duál-SIM-es megoldást is, ami azt jelenti, hogy technológiailag megoldható a dolog, csak – feltehetően üzleti megfontolásból – a világ többi részére ez nem érkezhet meg.
Aki sajnálkozni kezdene, hogy az első körben vásárolt iPhone-ján nem használhatja az eSIM-et, azoknak megsúgjuk: egyelőre még, ahol a szolgáltatónak módjában áll támogatni az eSIM szolgáltatást, ott sem elérhető, hiszen „egy még idén kiérkező szoftverfrissítés teszi majd elérhetővé” az Apple kiírása szerint. Reméljük, nem jut az AirPower töltő sorsára a projekt…
Egy olyan fantáziadús nevekkel kooperáló cégnél, mint az Apple, talán érdemesebb lett volna az eSIM-es megoldást nem duál SIM-esnek nevezni, hanem valami szép, más elnevezést adni neki, hiszen a végeredmény az, hogy egyelőre a duál SIM, nem is annyira duál SIM, amennyire annak vártuk.
iSzerelés
Dél-Pest legnagyobb garancián túli szervizében, 150 nm-es üzlethelységben, kényelmes körülmények között megvárható a javítások nagy része. Közben pedig megkínáljuk egy kávéval, üdítővel vagy ásványvízzel is. Gond van az Apple készülékével? Jöjjön, látogasson el hozzánk, segítünk!