Mire figyelj a nyaralás alatt, hogy sokáig megőrizd iPhone-od épségét?
Egy csokorra valót gyűjtöttünk Nektek abból, hogy egy iPhone készüléknél (vagy akármelyik hordozható Apple eszköznél) mire érdemes figyelni. Legalábbis akkor, ha nem szeretnétek, hogy készüléketeknek baja essen és látogatást kelljen tenni nálunk… (Persze mindig szeretettel várunk Benneteket!)
1. Ne hagyd nyáron az autóban Apple készülékedet!
Ez a felhívás általában a kisállatokra vonatkozóan szokott kikerülni nagyon helyesen. Ebben az esetben ezt azonban át kell ültessük a telefonokra is. A helyzet ugyanis az, hogy egy szolidabb külső hőmérséklet esetén is rohamos gyorsasággal melegszik a bezárt autó belterében a hőmérséklet. A Totalcar egy korábbi cikkében például arra mutatnak rá, hogy egy 26,8 ºC külső hőmérséklet esetén 10 perc elteltével a beltérben a hőmérséklet 40 ºC körül jár és folyamatosan emelkedik tovább, egy óra elteltével akár 50-60 ºC közötti érték is mérhető az autó színétől, és annak függvényében, hogy hol parkolsz.
Kifejezetten az iPhone esetében a használat közbeni, az Apple által hivatalosan megadott optimális környezeti hőmérsékletet 0 és 35 ºC között értékben állapította meg (a tárolási hőmérséklet 45 ºC-ig!). Sajnos ezt a hőmérsékletet, ahogy ezen a nyáron is láthattuk már néhányszor, a nappali hőmérséklet is képes meghaladni. Ezért érdemes elképzelni, hogy zárt térben mi történik!
2. Ne tedd ki tűző napsütésnek a telefonodat!
A fenti indoklás talán elfogadható erre is. Az asztalra, strandra, horgászás, napozás közben használt vagy akár használat nélkül csak letett telefonodat (iPad, MacBook) is igen komoly kockázatnak teszed ki. Takard le, vagy, ha van rá mód, ezen időtöltések közepette inkább mellőzd a kütyüidet a környezetben.
3. Ne vidd magaddal szaunába!
Nem magyarázom túl. Kapcsolódóan az előzőkhöz, szerintem mindenki érti.
4. Ne használd napolajos és, vagy homokos kézzel!
A készüléked nagyon maradandónak strapabírónak és erősnek tűnik, de ettől a csatlakozók nagyon nem örvendenek sem a homokszemeknek, sem pedig az olajos folyadékoknak. Ügyelj arra, hogy ne tedd a homokba a telefont, napolajos, üdítős, fagylaltos vagy homokos kezedet pedig töröld meg, mielőtt a készülékhez nyúlsz.
A csatlakozók, a hangszóró- és mikrofonnyílások pedig hálásak lesznek, ahogy Te is, hogy nem kell majd szervizbe vinni a telefonodat (más Apple készülékedet).
5. Csak óvatosan!
El sem hinnétek, mennyi töréskár keletkezik nyári – főleg sporttevékenységek közben. Rommá törnek kijelzők, hátlapok biciklizés, tánc, ugrálás, futás, labdasportok közben. Gondoskodj a készüléked védelméről üvegfóliával és tokkal, és vigyázz fokozottan az eszközödre. Inkább használj karpántot, vagy tedd le valahova, tartsd a táskádban. A zsebedből, a kezedből, leeshet, kieshet.
6. Vigyázz a vízzel!
A beázás létezik. Noha az Apple marketingje erősen átitatta a köztudatot, hogy telefonjaik por-, csepp- és vízállók, de azt is mindig hangsúlyozzák, hogy „az ellenőrző vizsgálatokat szabályozott laboratóriumi körülmények között végezték”. Ez pedig annyit tesz, hogy ha a körülmények változnak és esetleg kikerülünk a laboratóriumi körülmények közül, akkor akár a por-, csepp és vízállóság is változik.
Ezt pedig alá is támasztják ők maguk is:
„A por-, csepp- és vízállóság mértéke nem állandó jellemző. A készülékek ellenálló képessége a természetes elhasználódás eredményeként csökkenhet. A folyadékok okozta károkra a jótállás nem terjed ki, de előfordulhat, hogy a fogyasztóvédelmi törvények biztosítanak ehhez kapcsolódó jogokat.”
Ezért tehát mindenkinek javasoljuk, és ezt a hozzánk behozott készülékek alapján is nyugodtan kijelenthetjük, hogy ne fotózzatok vízben, és lehetőség szerint NE merítsétek vízbe készülékeiteket! Az iPhone vízállóságát a gyártó nem azért fejleszti, hogy a vízben is használhassátok a telefont, hanem azért, hogy ha leöntitek, mégis vízbe esik, megázik stb. akkor ne történjen vele baj. Mindenki maga tudja persze…
Egy szó, mint száz, óvjátok, vagy legalábbis figyeljetek fokozottan az iPhone készüléketekre a nyaralás alatt is. Amennyiben mégis megtörténik a baj, akkor pedig gyertek hozzánk az iSzerelésbe, és gyorsan megcsináljuk! Legyen szó beázásról, törésről, vagy bármi más javításról.
iSzerelés | 1193 Budapest, Üllői út 264. | Nyitva: hétköznap 10-18, szombatonként 9-13 óráig.