iPad kijelzőcsere – Mit kell tudnod róla?
Valahogy kevesebb szó esik róla, pedig az iPad kijelzőcsere cseppet sem ritka feladat az iSzerelésnél. Talán azért, mert az iPad kevésbé olyan intim eszköz, mint egy telefon. Gyakori, hogy egy családban, de akár munka közben többen is használják, és ilyenkor valahogy a „hibaszázalék” is nagyobb, hogy az eszköz megsérüljön.
Node, miben is különbözik, mi a különbség egy iPhone kijelzőcsere egy iPad kijelzőcsere között? Néha nekünk szegezitek a kérdést, hogy nem lehetne-e csak az iPhone-on az érintőüveget cserélni, amikor érzékelhetően működőképes marad maga a panel. Ilyenkor mindig elmondjuk, hogy sajnos nem, mert az iPhone-nál egybeépített az üveg és az LCD (vagy OLED) panel.
Viszont az iPadnél már más a helyzet! Bár vannak olyan iPad típusok, ahol már szintén egybeépített a teljes kijelző, de bőven akad olyan is, ahol viszont nem. Úgyhogy, amikor meglátogattok minket a szegény, kis, sérült beteggel, akkor a modell alapján meg tudjuk mondani, hogy épp melyik javítási helyzettel állunk szemben.
Az érintőüveg sérülése
Hogyha az érintőüveg és az LCD panel külön cserélhető az sem feltétlen jelenti, hogy a javítás megúszható csak az egyikkel. Az érintőüveg általában valami fizikai behatás következtében sérülhet. Pl. leejti valaki az eszközt, leesik valahonnan, ráesik valami. Hogyha „szerencsés” baleset történt, és az LCD panel sértetlen maradt, az jó hír. Viszont akkor, ha az utóbbit is érintette a sérülés, akkor mindkét alkatrészt cseréje indokolt. Ezt az iSzerelésnél viszont mindig előre egyeztetjük veletek.
Előfordulhat az is, hogy a készüléket nem érte baleset, és az LCD panelen lehet hibát észlelni.
Az LCD panel meghibásodására utaló jelek:
- hosszanti csíkok a kijelzőn
- színes elszíneződések
- kijelző vibrálása
- fehér vagy épp fekete kép
- nem reagál a készülék a szoftverezésre, vagy a “hard resetre”
- fekete foltok a kijelzőn
Hogyha a fenti jelek valamelyikét észlelitek, akkor mindenképpen érdemes elhoznotok az eszközt az iSzerelésbe (vagy egy számotokra szimpatikus szervizbe).
Maga a javítási művelet legalább négy órát vesz igénybe, de ez a szerviz pillanatnyi leterheltségétől függően változhat. Többek között ezt is egyeztetjük a helyszínen, de a minimum négy órával feltétlenül számoljatok.
Fontos még megemlíteni, hogy a törött kijelző balesetveszélyes. Az üvegből apró tűéles üvegdarabkák válnak ki, ami könnyen megsértheti a felhasználót. Ezt azért is érdemes tudnotok, hogyha a családban kisgyermek van, törötten semmiképpen se adjátok oda neki az eszközt.
iSzerelés | Cím: 1193 Budapest, Üllői út 264. | Nyitva: hétköznap 10-18, szombaton 9-13 óráig