Ezúttal egy beázott iPad, és maga az iPad beázás kerül a fókuszba
Többféle felhasználó létezik, a beázott iPad, vagy maga a beázás pedig egy olyan műfaj, amit igen sokféle módon tálalnak az ügyfelek. Ebben az esetben egy kis víz ráborult… Hát, a szervizes persze mindent (is) elhisz, amit mondanak neki. Ugyanakkor a fizika törvényei a felhasználóknál erősen torzulnak, szóval örülünk, hogy olyan helyen dolgozhatunk, ahol nap, mint nap csodák történnek, és mi mindet láthatjuk.
A „kis víz” persze relatív. Egy óceánhoz képest egy 200 literes tengeri akvárium smafu. Ebben az esetben is valami ilyesmi „kis vízről” lehetett szó, hiszen a beázásból nagyjából ez látszott. Vagy esetleg egy nagy kancsó sós víz… Viccet félretéve sokszor tudunk következtetni (és az is előfordul, hogy pont nem) arra, hogy mi borult bele, vagy maga az eszköz mibe borult bele.
Higgyétek el, mi nem ítélkezünk! Megértjük a gondjaitokat. Segíteni szeretnénk rajtatok, ezért vagyunk. Gyorsan és hatékonyan szeretnénk az eszközeiteket megjavítani, ezért is vállalunk munkáink nagy részére garanciát. (Amire nem vállalunk, azt előre jelezzük.)
Velünk is előfordul a rossz mozdulat, az ügyetlenség. Emberek vagyunk. Mégis legfőbb érvünk amellett, hogy ne szégyelljétek nyíltan megmondani, miféle balesetet szenvedett szegény
eszköz, pláne beázásnál, hogy Nektek és magunknak is időt spórolunk.
Mivel garancián túli szerviz vagyunk, így Apple garanciát nálunk sajnos nem érvényesíthettek, tehát hogyha egy mód van rá, jobb, ha tényleg tudjuk, mi történt. Már csak azért is, mert ha pontosan tudjuk, például itt, hogy sós víz ment a készülékbe, aminek a nyomai jól láthatók, akkor előre szólunk, hogy ez bizony baj. Hogy felkészülhessetek arra, hogy az eszköz akár nem menthető.
Node, vegyük végig az iPad beázásról a legfontosabb tudnivalókat!
Legfontosabb tudnivaló, ha beázott az iPaded:
Hogyha beázott az iPad, de működőképes maradt, akkor sincs minden rendben!
Amikor az emberek leöntik az eszközüket, vízbe ejtik (pl. kádba, mosogatóba, vagy bárhova stb.) az első reakció, hogy megnézik működik-e. Hogyha igen, akkor hú, de jó, nincs baj. Az élet pedig megy tovább. Megúsztuk a szervizt, hurrá! Hát, ez sajnos nem ilyen egyszerű.
Amennyiben a folyadék bejutott az eszköz belsejébe, akkor az sajnos ott is reked. A (víz alapú) folyadék következtében fellépő elektrokémiai korrózió a legkevésbé sem tesz jót a belső alkatrészeknek, sőt szép lassan nyírja ki őket. Amennyiben a folyadék még sós, vagy cukros is volt, még valószínűbb, hogy a későbbiekben komoly gondot okoz majd.
Megoldás az iPad beázásra:
A legbiztosabb mód, hogy az eszköz rendben maradjon, az ultrahangos tisztítás elvégzése szervizben. Nem hazabeszélünk. A tisztítás sokkal olcsóbb, mint a javítás…
Teendő közvetlenül a beázás után: azonnal kikapcsolni az iPadet, és célba venni vele mielőbb egy szervizt az ultrahangos tisztítás végett. Minél előbb kerül ki az eszközből a folyadék, ami belement, annál nagyobb a túlélési esélye.
Dolgok, amit semmiképpen se tegyél egy beázott iPaddel:
Ne szárítgasd!
Sem a radiátor, sem a jó, meleg napsütés nem alkalmas arra, hogy kiszárítsd a beázott iPad készüléked, ellenben az aksid nem biztos, hogy szereti majd. A készülék üzemi hőmérséklete az Apple irányadása szerint 0 és 35 °C között van. Talán nem kell magyarázni, hogy a nap ezt nagyon gyorsan túllépheti, a radiátor pedig ha nem is túl meleg, nem ér célt. A sütő alacsony fokozaton, vagy a mikró pedig reméljük, hogy fel sem merül.
Ne tedd rizsbe!
A rizst felejtsd el, úgy oktondiság, ahogy van. A szemek keményítő bevonata a belső nedvesség hatására leázhat, és tovább fokozhatja a már amúgy is meglévő bajt. A rizs menjen a bácskai rizses húsba, vagy a csirke mellé a diétádba.
A nedvesség felszívó anyagok egy fokkal hasznosabbak lehetnek, de egyrészt kevés embernek van belőle annyi, hogy egy iPadet befedhessen vele, másrészt a csatlakozókba az is belemehet, beszorulhat, beledagadhat annak függvényében, hogy mekkorák a szemek.
Ne halogasd a szervizt! Ne alapozz a szerencsére, ne rizikózz!
A felhasználók több mint 95%-a már csak akkor viszi szervizbe a beázott iPadet, ha valami fura tünetet produkál. Ilyenkor már eső után köpönyeg.
A víz beláthatatlan folyamatokat képes elindítani az alkatrészeknél, és nem ritka, hogy a tünetet produkáló készülékek később nem javíthatók. Többek között ezért is nem vállal az Apple maga garanciát a beázásra, sőt azzal el is veszíted a jótállást. Ja, és igen, a szervizesek tudni fogják a szakszervizben is, ha a készülék beázott.
Keress minket bátran, segítünk, megteszünk mindent a ránk bízott készülékek gyors és fájdalommentes felgyógyulásáért. Az ultrahangos tisztítás árait ITT találod.
iSzerelés | cím: 1193 Budapest, Üllői út 264. | nyitva: hétköznap 10-18, szombaton 9-13 óráig
Kapcsolódó téma: 7 tévhit a beázott iPhone-ról